Easy4SSL Blog

SSL Blogu Hakkında Haber, Bilgi ve Kaynaklar

SAST, DAST VE IAST ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Mobil ve web uygulama testinin özü , kod kusurları olasılığını ortadan kaldırmak ve uygulamanın en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktır. Geliştiriciler, son yazılım sürümüne dahil edilmeden önce hataları ortadan kaldırmalıdır. Bunu yapmak, uygulamayı güvenlik tehditlerinden korumaya yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, kuruluşunuz, itibar ve finansal zararlar gibi yüksek güvenlik ihlallerine karşı güvendedir.

15 Kasım'dan İtibaren OV Kod İmzalama Sertifikalarına ve Anahtarlarına Gelecek Değişiklikler

OV kod imzalama sertifikaları ve anahtar oluşturma yöntemleri elden geçiriliyor. EV kod imzalama sertifikalarının şu anda nasıl verildiğine benzer bir süreçte fiziksel güvenlik donanımında yayınlanacaklar. Bu değişikliğin kuruluşunuz için ne anlama geldiğini keşfedin

CASUS YAZILIM NEDİR? CASUS YAZILIM ÖRNEKLERİNE VE TÜRLERİNE BİR BAKIŞ

Spyware adından da anlaşılacağı gibi , çevrimiçi güvenliğinizi riske atan bir tür kötü amaçlı yazılımdır . Son birkaç yılda, verileriniz için sürekli bir tehdit oluşturan Casus Yazılım kullanımı arttı. Bu parça, çeşitli Casus Yazılım türlerini ve kendinizi ve verilerinizi bundan nasıl koruyacağınızı vurgulamak için özel olarak tasarlanmıştır .

Apple, E-posta için BIMI ve VMC'leri Benimserken Google'a Katıldı

Apple, 2022 sonbaharında iPhone'lar (iOS 16) ve bilgisayar cihazları (MacOS Ventura) için mesaj tanımlama için marka göstergelerini destekleyecek en yeni işletim sistemini piyasaya sürecek. Şirketler artık alıcıların gelen kutularının %80'inden fazlasında logolarını gösterebilecekler.

SERTİFİKA YETKİLİSİ (CA) NEDİR VE NE YAPARLAR?

İşletmeler her yıl platformlarını güvence altına almak için büyük paralar harcıyor. Statista'ya göre, 2022'nin sonunda güvenlik hizmetlerine yapılan toplam harcama 77 milyar dolara yükselecek. Bu tür güvenlik hizmetleri arasında kritik bir hizmet de SSL Sertifikalarıdır . Kuruluşların ve işletmelerin, kullanıcıların verilerini kriptografik şifreleme yoluyla bilgisayar korsanlarından korumalarına yardımcı olur.

2022'DE FİDYE YAZILIMINI ÖNLEME VE KORUMA YÖNTEMLERİNİN EN İYİ YOLLARI

Fidye yazılımı, en korkunç siber saldırılardan biri olarak kabul edilir. Bir fidye ödenene kadar gizli verileri açığa çıkarmak veya şifreleme yoluyla kişisel bilgilere erişimi engellemekle tehdit eden bir tür kötü amaçlı yazılımdır .

ALAN ADI DOĞRULAMA (DV) SSL SERTİFİKASI NEDİR?

Domain Doğrulamalı SSL Sertifikası – Doğrulama prosedürü, artıları ve eksileri ve küçük web sitelerinin neden bu tür SSL sertifikasını tercih ettiği . SSL sertifikaları, web sitelerine HTTP'den daha güvenli bir protokol olan HTTPS'ye geçiş yapma yetkisi verir . SSL sertifikaları, internet trafiğini şifreleyen ve bilgisayar korsanlarından güvenliğini sağlayan dijital sertifikalardır.