Easy4SSL Blog

SSL Blogu Hakkında Haber, Bilgi ve Kaynaklar

ARP Spoofing hakkında bilmeniz gereken her şey

Belli bir kötü adamın, hain arzularını yerine getirme ve gerçekte kim olduğunu ortaya çıkarma zamanının geldiğini anlayana kadar iyi bir adam gibi davrandığını öğrendiğiniz Hollywood filmlerindeki kimliğe bürünmelerin farkında olmalısınız.

HTTP ve HTTPS Protokolleri Arasındaki Fark Nedir?

HTTP ve HTTPS arasındaki fark, işletmenizin başarılı olması veya bir veri ihlaline maruz kalması arasındaki fark olabilir. Bu iki temel bağlantı türü hakkında bilmeniz gereken temel farkları hızlıca vurgulayalım.

KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM SALDIRILARI NASIL ÖNLENİR?

Kötü amaçlı yazılım saldırıları ve tehditleri sürekli artıyor, bu tür saldırıları ancak bu sıralanan pratik yöntemlerle tespit edip durdurabilirsiniz. IBM'in çalışma raporuna göre, bir veri ihlalinin ortalama maliyeti 3,86 milyon dolara ulaştı . Artan kötü amaçlı yazılım yayılımı, günümüz çağında bir işletmenin çevrimiçi varlığı arttıkça birçok şirketin başını belaya soktu.

OV Kod İmzalama Anahtarı Depolama Gereksinimi Değişiklikleri 2023'e Ertelendi

Sektör liderleri, kuruluş doğrulama (OV) kod imzalama sertifikaları için yeni güvenli anahtar depolama gereksinimlerinin kullanıma sunulmasını 1 Haziran 2023'e kadar ertelemeye karar verdi.

SAST, DAST VE IAST ARASINDAKİ FARK NEDİR?

Mobil ve web uygulama testinin özü , kod kusurları olasılığını ortadan kaldırmak ve uygulamanın en iyi şekilde çalışmasını sağlamaktır. Geliştiriciler, son yazılım sürümüne dahil edilmeden önce hataları ortadan kaldırmalıdır. Bunu yapmak, uygulamayı güvenlik tehditlerinden korumaya yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, kuruluşunuz, itibar ve finansal zararlar gibi yüksek güvenlik ihlallerine karşı güvendedir.

15 Kasım'dan İtibaren OV Kod İmzalama Sertifikalarına ve Anahtarlarına Gelecek Değişiklikler

OV kod imzalama sertifikaları ve anahtar oluşturma yöntemleri elden geçiriliyor. EV kod imzalama sertifikalarının şu anda nasıl verildiğine benzer bir süreçte fiziksel güvenlik donanımında yayınlanacaklar. Bu değişikliğin kuruluşunuz için ne anlama geldiğini keşfedin

CASUS YAZILIM NEDİR? CASUS YAZILIM ÖRNEKLERİNE VE TÜRLERİNE BİR BAKIŞ

Spyware adından da anlaşılacağı gibi , çevrimiçi güvenliğinizi riske atan bir tür kötü amaçlı yazılımdır . Son birkaç yılda, verileriniz için sürekli bir tehdit oluşturan Casus Yazılım kullanımı arttı. Bu parça, çeşitli Casus Yazılım türlerini ve kendinizi ve verilerinizi bundan nasıl koruyacağınızı vurgulamak için özel olarak tasarlanmıştır .