Saldırılar

XML Enjeksiyon Saldırıları: XPath, XQuery, XXE ve Daha Fazlası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

XML enjeksiyonları, siber suçlular için büyük kazançlar sağlayabilecek web uygulaması güvenlik açıklarından yararlanmalardır - işte bu saldırılar hakkında bilmeniz gerekenler ve bunları nasıl azaltabileceğiniz

Sosyal Mühendislik Saldırıları Nedir ve 5 Önleme Yöntemi

Sosyal mühendislik saldırıları, bu tür saldırıların farkında olunarak önlenebilir. Kendinizi sosyal mühendislik saldırılarının kurbanı olmaktan nasıl koruyacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

POODLE SALDIRISI NEDİR? SSL POODLE SALDIRISI NASIL ÖNLENİR?

Güvenli iletişimi sürdürmek için SSL ve TLS protokolleri keşfedildi. Ancak bu kadar üst düzey güvenlikle bile güvenlik ihlalleriyle karşılaştık . 2014 yılında ortaya çıkan verilerdeki bu kusur, POODLE saldırısı olarak adlandırıldı . Bu makale, bir POODLE saldırısının ne olduğuna, nasıl çalıştığına ve hangi yollarla hafifletilebileceğine odaklanacaktır.

DOXXİNG NEDİR VE NASIL ÖNLENİR?

Veri gizliliği, dijitalleşmenin daha fazla insanı internete çektiği modern çağda bir efsanedir. Statista'ya göre , 4.66 milyar insan internette. Bununla birlikte, internette paylaşılan veri miktarı, büyük siber saldırılar nedeniyle önemli bir risktir. Bu tür saldırılar genellikle “ Doxxing ” olarak adlandırılır.

2022'DE FİDYE YAZILIMINI ÖNLEME VE KORUMA YÖNTEMLERİNİN EN İYİ YOLLARI

Fidye yazılımı, en korkunç siber saldırılardan biri olarak kabul edilir. Bir fidye ödenene kadar gizli verileri açığa çıkarmak veya şifreleme yoluyla kişisel bilgilere erişimi engellemekle tehdit eden bir tür kötü amaçlı yazılımdır .

15 Kasım'dan İtibaren OV Kod İmzalama Sertifikalarına ve Anahtarlarına Gelecek Değişiklikler

OV kod imzalama sertifikaları ve anahtar oluşturma yöntemleri elden geçiriliyor. EV kod imzalama sertifikalarının şu anda nasıl verildiğine benzer bir süreçte fiziksel güvenlik donanımında yayınlanacaklar. Bu değişikliğin kuruluşunuz için ne anlama geldiğini keşfedin

KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM SALDIRILARI NASIL ÖNLENİR?

Kötü amaçlı yazılım saldırıları ve tehditleri sürekli artıyor, bu tür saldırıları ancak bu sıralanan pratik yöntemlerle tespit edip durdurabilirsiniz. IBM'in çalışma raporuna göre, bir veri ihlalinin ortalama maliyeti 3,86 milyon dolara ulaştı . Artan kötü amaçlı yazılım yayılımı, günümüz çağında bir işletmenin çevrimiçi varlığı arttıkça birçok şirketin başını belaya soktu.