SSL/PKI

SSL Sertifikası Nedir (ve Neden İhtiyacınız Var?)

Bir SSL sertifikası, bir kullanıcının tarayıcısı ile bağlandıkları web sitesinin sunucusu arasında güvenli iletişim oturumları oluşturmada kritik bir rol oynar. Ancak SSL sertifikası tam olarak nedir ve işletmenizin hassas verilerini korumak için nasıl çalışır?

SSL Sertifikaları Siber Güvenlik Tehditlerini Nasıl Önler?

SSL sertifikaları, kullanıcının tarayıcısı ile web sitesinin sunucusu arasında şifreli bir bağlantı sağlayarak siber tehditleri önler.

HTTP ve HTTPS Güvenliği: Bu Protokoller Arasındaki Farklar

Google ve Mozilla gibi teknoloji devleri de dahil olmak üzere herkes, HTTP yerine HTTPS ön ekine sahip güvenli web sitelerinin kökünü kuruyor. Ancak, “HTTP ve HTTPS nedir?” Sorusu ortaya çıkıyor. ve "bu protokoller arasındaki fark nedir?"

SHA2 Nedir ve SHA 2 SSL Sertifikaları Nelerdir?

SHA2 artık resmi olarak mevcuttur, ancak aynı zamanda resmidir – SHA-1 Sertifikaları artık verilmemektedir.

Wildcard SSL Sertifikaları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Wilcard SSL sertifikası, etki alanını ve tüm alt etki alanlarını güvence altına alabilen bir tür SSL sertifikasıdır . Bu, etki alanınızı ve bu etki alanındaki tüm alt etki alanlarını, eşlik eden alt etki alanlarını güvenceye almak için ayrı SSL sertifikaları kullanmak zorunda kalmadan güvenceye almak için yalnızca bir SSL sertifikası kullanabileceğiniz anlamına gelir.

ALAN ADI DOĞRULAMA (DV) SSL SERTİFİKASI NEDİR?

Domain Doğrulamalı SSL Sertifikası – Doğrulama prosedürü, artıları ve eksileri ve küçük web sitelerinin neden bu tür SSL sertifikasını tercih ettiği . SSL sertifikaları, web sitelerine HTTP'den daha güvenli bir protokol olan HTTPS'ye geçiş yapma yetkisi verir . SSL sertifikaları, internet trafiğini şifreleyen ve bilgisayar korsanlarından güvenliğini sağlayan dijital sertifikalardır.