Alan Adı Doğrulamalı (DV) SSL doğrulaması

Alan Alanı Doğrulama süreci

DV yani Alan Adı Doğrulama SSL sertifikaları, sahip olduğumuz en hızlı yayınlanan ürünlerdir. Çoğu durumda, alan doğrulaması geçtikten sonra SSL yayınlamak yalnızca 5 dakika sürer. Evrak gerektirmez, tek ihtiyacınız olan, mevcut yöntemlerden biri aracılığıyla Etki Alanı Doğrulama Kontrolünü (DCV) geçmek.

 • 1

  İlk adım - DCV süreci

  DCV (Domain Control Validation), alan adı sahipliğinin ve kontrolünün doğrulanmasıdır. E-Posta doğrulama, DNS CNAME ve HTTP/HTTPS Hash dosyası gibi birden çok yöntemle alan doğrulaması yapmak mümkündür.

  •  

   E-posta yoluyla (En popüler)

   E-posta yoluyla DCV, sahiplik doğrulamasını geçmek için en geleneksel yöntemdir. Sertifikasyon merkezi, alan adınızın yönetici irtibat kişisine e-posta gönderecektir. Posta, benzersiz bir doğrulama kodu ve kodu girmek için bir sertifika web sitesine bağlantı içerir.

   "Beşli sihirli" e-posta adreslerini kullanabilirsiniz: admin@, manager@, hostmaster@, webmaster@ ve postmaster@. Bazı durumlarda, WHOIS'den idari e-posta kullanmak mümkündür; Whois gizleme devre dışı bırakılmalıdır.

  •  

   DNS CNAME aracılığıyla

   Etki alanını DNS CNAME kaydı aracılığıyla doğrulamak için, tarafınızdan gönderilen CSR kodundan çıkardığımız karmaları kullanmanız gerekir. Alanın doğrulanması 10 dakikadan 24 saate kadar sürer; DNS sunucunuz TTL'ye bağlıdır.

  •  

   HTTP/HTTPS Hash dosyası aracılığıyla

   CSR kodunuzdan çıkarılan karmalar içeren bir metin (.txt) dosyası yüklemeyi gerektirdiğinden, etki alanı doğrulamasını geçmek için hızlı ve basit bir yöntem. Dosyaya web'den erişilebilir olmalıdır. SSL zaten kullanımdayken ve web sitesi HTTPS:// aracılığıyla kullanılabilir olduğunda HTTPS yöntemini kullanın

 • 2

  İkinci adım - CAA Kontrolü

  8 Eylül 2017'den itibaren tüm CA'lar (sertifika yetkilileri) CAA politikanıza saygı duymalıdır. CAA kaydı, CA'nın alan adı için SSL vermesine izin vermelidir, aksi takdirde sipariş, siz kaydı güncelleyene kadar beklemede olacaktır. Varsayılan olarak, herhangi bir CA, herhangi bir CAA kaydı bulunmazsa, alan adınız için SSL verebilir.

 •  

  Opsiyonel ADIM - Manuel kontrol / Marka Doğrulama

  Bazı durumlarda, bir sipariş herhangi bir dahili kuralda başarısız olursa, sertifika merkezleri manuel doğrulama gerektirebilir. Normalde bu gibi durumlarda bir siparişi kontrol etmek, vermek veya reddetmek yaklaşık 24-48 saat sürer. Bir siparişin manuel kontrol için dondurulmasının birden çok nedeni vardır .