Basit içerikli web sitesi için SSL'ye ihtiyacım var mı?

 • Temmuz 2018'den itibaren Google, tüm web siteleri için SSL sertifikalarının zorunlu hale getirilmesini önerdi. Bu, SSL sağlayıcısı olarak bizim için harika, satışlar artıyor, hepinize teşekkür ederim. Herhangi bir formu, e-ticareti olmayan ve sadece içerik sahibi web siteleri sahipleri, merak ettikleri ve web siteleri için SSL'ye ihtiyaç duyup duymadıklarını soran web siteleridir.

  Biz burada dürüst insanlarız ve cevabımız - Hayır. Şifrelenecek trafik yoksa SSL kurmaya gerek yoktur. Kullanıcılarınız sadece makalelerinizi okuyacak ise veya sadece web sitenizde gezinecek ise bir sorun yok ancak, iletişim formu gönderiyorlar ise, e bülten formunuz var ise, yorum formunuz, kısaca post işlemleri var ise öneriyoruz.

  Bununla birlikte, büyük bir avantaj var, Google SEO'yu güçlendiriyor ve SSL sertifikası kullananlar için web sitesi sıralamasını yükseltiyor. Teknik olarak, sadece daha iyi bir sıralamaya sahip olmak için yılda sadece 5$ iyi bir yatırımdır. Ayrıca, tarayıcıların web sitenizin adres çubuğunda "Güvenli değil" yazacağını, bu sizin için korunacak bir şey olmadığı için kritik önem taşımaz, ancak web sitesi ziyaretçileri biraz korkabilir.

   

  • Çözüm

   Karar size kalmış, bizim görevimiz sadece size riskleri ve faydaları açıklamak.