ERR_CERT_DATE_INVALID Nasıl Düzeltilir?

 • NET::ERR_CERT_DATE_INVALID mesajı , Chrome'un istenen sitenin güvenli olmadığını "gördüğünü" belirtir. Kaynağın SSL sertifikasının güvenilirliğinden “şüphe ediyor”. Bu hatayı görmezden gelebilir ve "Ayrıntılar" => "Virüslü siteye git" seçeneğine giderek sayfayı ziyaret etmeye devam edebilirsiniz. Bu durumda hiç kimse bilgisayarınıza virüs bulaşmayacağını garanti etmez. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak arızanın nedenini ortadan kaldırmak daha iyidir.

  err_cert_date_invalid
  • 1

   Web sitesi sahipleri için çözüm

   Lütfen anlayın, hata, ziyaretçilerin web sitenize erişmesini engelliyor, bu nedenle sebep, mümkün olan en kısa sürede harekete geçmek için yeterince kritik. Chrome tarayıcıları, sayfayı güvensiz olarak belirler. Sonraki adımlar, hatayı teşhis etmeye ve düzeltmeye yardımcı olmalıdır.

   1. Öncelikle, bunun yüklü bir SSL sorunu mu yoksa bilgisayarınızla ilgili bir sorun mu olduğunu anlamalısınız. Tek ihtiyacınız olan "NET::ERR_CERT_DATE_INVALID" Hatasının Sağına tıklamak ve tüm detayları göreceksiniz.
    err_cert_date_invalid2
   2. "Geçerli tarih" alanını kontrol edin, bu yanlışsa, bilgisayarınızın saatini düzeltmeniz gerekebileceğinden "Ziyaretçiler" için bir düzeltme bulmak için aşağı atlamanız gerekir.
   3. Bugün veya daha önceyse, "Süresi doluyor" alanını kontrol edin, SSL'nin süresinin dolduğundan ve en kısa sürede yenilenmesi gerektiğinden emin olun. Lider markalardan güvenilir SSL sertifikaları sunuyoruz.
  • 2

   Web sitesi ziyaretçileri için çözüm

   • Bilgisayardaki tarih ve saatin doğru olduğundan emin olun. Çoğu zaman, hata, işletim sisteminin yanlış zaman ayarlarına sahip olmasından kaynaklanır. Bir Microsoft sunucusuyla sistem saatinin otomatik senkronizasyonunu ayarlayın. Saat diliminin bölgenize uygun olduğunu doğrulayın. Ardından tarayıcınızı yeniden başlatın ve sayfayı yeniden yükleyin.
   • Kaydedilen Chrome verilerini silin. Açık bir tarayıcıda Ctrl + Shift + Delete tuş bileşimine basın . Görünen pencerede "tüm zamanlar" parametresini ayarlayın ve çerezler ve Chrome önbelleği ile ilgili satırları işaretleyin. Sorun sayfasını yenileyin.
   • tarayıcı uzantılarıyla "oynat". NET::ERR_CERT_DATE_INVALID , güvenlik sertifikasının yerini alan başarısız bir Chrome eklentisinden kaynaklanabilir. Sorunlu bir site gizli modda yüklenirse, normal modda tüm uzantıları devre dışı bırakmak mantıklıdır. Sayfanın doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol ederek bunları tek tek açın. Bu şekilde soruna neden olan eklentiyi bulun.
   • SSL önbelleğini temizleyin. Win + R tuşlarına basın . Pencereye inetcpl.cpl yazın. İçinde “İçerik” sekmesinde yeni bir pencere görünecek, “SSL'yi Temizle” düğmesini arayın ve tıklayın. "Uygula" ve "Tamam" ı tıklayarak işlemi onayladığınızdan emin olun. Ardından, bilgisayarı yeniden başlatın ve siteyi tekrar indirmeyi deneyin.
   • Tarayıcıyı yeniden yükleyin Chrome'u daha sonra kaldırıp yüklemek, birçok kişinin NET::ERR_CERT_DATE_INVALID hatasının üstesinden gelmesine yardımcı olur.
  •  

   Sonraki adımlardan kaçının

   Web sitesi ziyaretçileri için sorunu çözmek için çevrimiçi olarak yayınlanan sonraki çözümlerden kaçınmanızı önemle tavsiye ederiz.

   • Antivirüs veya Güvenlik Duvarını kapatmayın;
   • Web sitesini ziyaret ederek Tarayıcı uyarısından kaçınmayın;
  •  

   Çözüm

   • Web yöneticileri: SSL'nizin Son kullanma süresini acilen yeniden kontrol edin ve süresi dolmuşsa yenileyin.
   • Ziyaretçiler: Açıklanan adımları izleyin, yardımcı olmazlarsa web sitesi sahibiyle iletişime geçin.