ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH Nasıl Düzeltilir?

 • ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası alan çözüm bulmak için doğru yerdesiniz . Binlerce web yöneticisi ve web sitesi ziyaretçisi bu ortak sorunla her gün karşılaştığı için yalnız değilsiniz. Bu hatanın "Hata 113 (net::err_ssl_version_or_cipher_mismatch): bilinmeyen hata" gibi birden çok varyasyonu vardır VEYA "İstemci ve sunucu ortak bir SSL protokolü sürümünü veya şifre paketini desteklemiyor

  Gelişmiş web yöneticileri bile daha önce hiç karşılaşmadıysa bu hatayı alabilir. RC4 şifresinin değer kaybetmesi, esas olarak hatanın nedenidir. Güvenli olmayan RC4 şifresi nedeniyle ziyaretçilerin ve kullanıcıların tehlikede olmasını engellemeye çalışan Chrome tarayıcısı.

  ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH

  Güvenlik uzmanlarımız , ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatasını çözen birden fazla çalışma çözümü hazırladı . Umarız sizin için çalışan birini bulursunuz.

  • 1

   1. Adım: SSL/TLS Sertifikanızı Kontrol Edin

   SSL Labs'ın en profesyonel SSL test aracını kullanarak SSL/TLS sertifikanızı kontrol etmeye başlamanızı önemle tavsiye ederiz . Sertifikanız bozuk veya eskiyse birden fazla hata mesajı alırsınız. "Sonuçları panolarda gösterme" seçeneğini işaretleyerek sonuçları halktan gizlemek mümkündür. Web sunucunuzu taramak yaklaşık iki dakika sürer. Alan adınızı "hostname" alanına girerek başlayın ve "Submit"e tıklayın.

   ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH2
  • 2

   2. Adım: Sertifika Adı Uyuşmazlığı kontrolü

   Kontrol süreci, sorunu almanın en yaygın nedenlerinden biri olarak Sertifika adı uyuşmazlığı ile başlar. SSL Testi, hatanın kaynağını teşhis etmenize yardımcı olan olası nedenleri gösterir.

   • Web sitesi, SSL desteği olmadan CDN (İçerik Dağıtım Ağı) kullanabilir;
   • Web siteniz artık mevcut değil, ancak IP adresi farklı bir alan adına ve kullanımda olan SSL'ye sahip eski/yeni bir web sitesine işaret ediyor;
   • Yüklü SSL, kontrol ettiğiniz alan adını kapsamıyor;
   ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH5
  • 3

   3. Adım: Kullanımda olan eski TLS sürümü

   Web barındırma sunucunuzda çalışan eski TLS sürümü, sorun yaşamanızın olası bir nedenidir. En az TLS 1.2 veya hatta TLS 1.3 sürümünü çalıştırmanızı öneririz. Yine, SSL Lab'ın denetleyicisi, sunucuda hangi sürümlerin kullanıldığını kolayca belirleyecektir. Sunucuyu her zaman güncel tuttuğunuzdan emin olun.

   ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH3
  • 4

   RC4 Şifre Paketi kontrolü

   Google belgeleri , Chrome, sürüm 48'den itibaren RC4 şifre paketini kaldırdığında ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatasının görüneceğini belirtir. Microsoft ve Google güvenlik mühendisleri, en iyi güvenlik uygulamaları için RC4'ün devre dışı bırakılmasını şiddetle tavsiye eder. SSL testi ile sunucunuzda şu anda kullanımda olan tüm şifreleri ve sürümleri öğrenebilirsiniz.

   ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH4
  •  

   Sonuçların özeti

   İnternette gezinirken ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH ile karşılaştıysanız yapabileceğiniz şeyler var . Çoğu durumda SSL Labs kullanmak, hızlı bir güncelleme için sunucu yapılandırmanızda neyin yanlış olduğunu bulmak için yeterli olacaktır.