Genişletilmiş Doğrulama (EV) SSL doğrulaması

Genişletilmiş Doğrulama süreci

Genişletilmiş Doğrulama SSL sertifikaları, en güvenilir ve doğrulanmış SSL ürünleridir. Tüm belgelerin doğru olması ve zamanında sağlanması durumunda doğrulamanın geçmesi yaklaşık 2-7 iş günü sürer. Lütfen sabırlı olun, çünkü süreç zamanınızı alabilir.

 • 1 İlk Adım - Sözleşmenin imzalanması

  Bir CA ile EV abone sözleşmesi imzalamanız gerekir ve bu adımı tamamlamak için birkaç seçeneğiniz vardır:

 • 2 İkinci Adım - Firma Doğrulamalısı

  İşletme/Kuruluş doğrulamasını geçmek için sertifikasyon merkezine bazı resmi kayıt belgeleri sağlamanız gerekebilir. Çoğunlukla İşletme Ruhsatı/Ana Sözleşme/Tescil başvurusu gerektirir. Bunları Posta, faks veya e-posta yoluyla PDF/JPG formatında gönderebilirsiniz. E-posta yöntemini kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  •  

   Seçenek A (En popüler)

   Evrak yok. Şirketin yasal mevcudiyeti, şirket adı veya benzersiz kimlik numarası (kayıt numarası) kullanılarak kamuya açık devlet veritabanı aracılığıyla VEYA GLEIF , Duns & Bradstreet , Hoovers , Companies House GOV.UK , Lursoft.lv ve diğerleri gibi doğrulanmış halka açık 3. taraf veritabanları aracılığıyla kontrol edildi.

  •  

   B Seçeneği (önerilen)

   LEI kodunu kullanarak şirket doğrulaması günler ve haftalar değil, yalnızca dakikalar/saatler alır. Bu yöntemi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  •  

   C seçeneği

   Şirket, Ana Sözleşme, Devlet Tarafından Verilmiş İşletme Ruhsatı, yakın tarihli bir şirket banka ekstresinin kopyası, yakın tarihli bir şirket telefon faturasının kopyası, şirketin yakın tarihli bir büyük elektrik faturasının kopyası (örneğin elektrik faturası, su faturası vb.)

 • 3 Üçüncü adım - DCV süreci

  DCV (Domain Control Validation), alan adı sahipliğinin ve kontrolünün doğrulanmasıdır. E-Posta doğrulama, DNS CNAME ve HTTP/HTTPS Hash dosyası gibi birden çok yöntemle alan doğrulaması yapmak mümkündür.

  •  

   E-posta yoluyla (En popüler)

   E-posta yoluyla DCV, sahiplik doğrulamasını geçmek için en geleneksel yöntemdir. Sertifikasyon merkezi, alan adınızın yönetici irtibat kişisine e-posta gönderecektir. Posta, benzersiz bir doğrulama kodu ve kodu girmek için bir sertifika web sitesine bağlantı içerir.

   "Beşli sihirli" e-posta adreslerini kullanabilirsiniz: admin@, manager@, hostmaster@, webmaster@ ve postmaster@. Bazı durumlarda, WHOIS'den idari e-posta kullanmak mümkündür; Özel kayıt devre dışı bırakılmalıdır.

  •  

   DNS CNAME aracılığıyla

   Etki alanını DNS CNAME kaydı aracılığıyla doğrulamak için, tarafınızdan gönderilen CSR kodundan çıkardığımız karmaları kullanmanız gerekir. Alanın doğrulanması 10 dakikadan 24 saate kadar sürer; DNS sunucunuz TTL'ye bağlıdır.

  •  

   HTTP/HTTPS Hash dosyası aracılığıyla

   CSR kodunuzdan çıkarılan karmalar içeren bir metin (.txt) dosyası yüklemeyi gerektirdiğinden, etki alanı doğrulamasını geçmek için hızlı ve basit bir yöntem. Dosyaya web'den erişilebilir olmalıdır. SSL zaten kullanımdayken ve web sitesi HTTPS:// aracılığıyla kullanılabilir olduğunda HTTPS yöntemini kullanın

 • 4 Dördüncü Adım - Geri arama süreci

  Son adım bir geri arama işlemidir. Genişletilmiş Doğrulama için SSL satıcıları manuel geri arama sürecini kullanır. Operatör sizi arar ve adınızı ve siparişinizi onaylamanızı ister. Resmi telefon numarasını doğrulamak için seçeneklerden herhangi birini kullanabilirsiniz:

  •  

   Seçenek A

   Sertifikasyon merkezi telefon numarasını herkese açık Sarı sayfalar aracılığıyla doğrular world.192.com gibi Veritabanları , bölgelerinize yönelik daha doğru veritabanları listesi ve seçenekler için lütfen satış/destek yöneticilerimizle iletişime geçin.

  •  

   B seçeneği

   Duns & Bradstreet , Hoovers gibi güvenilir/devlet veritabanları VEYA şirketler için telefon numaraları içeriyorsa yerel yönetim veritabanınız aracılığıyla numara doğrulama.

  •  

   C seçeneği

   Doğrulanmış yasal görüş veya noter imzalı muhasebeci yazısı. Sertifikasyon merkezi, noter yasallığını doğrulayabilir.