Joker (Wildcard) SSL sertifikaları

Wildcard SSL sertifikaları, aynı alan adı içindeki çok leli alt alanları korumanız gerektiğinde harika yardımcılardır. Standart tek alanlı SSL, bir alanı veya alt alan adını koruyabilir, örneğin, domain.tld VEYA sub.domain.tld

Ancak modern altyapı, kendi alt alanlarını kullanan birden çok hizmeti içerir. Yalnızca birkaç alt alanı korumanız gerektiğinde ve adlarını zaten biliyorsanız, Çok Alanlı SSL (SAN) sertifikalarını seçmeniz gerekir. Ancak, çok sayıda alt alan adınız varsa ve şu anda tüm alt alan adlarını bilmiyorsanız Wildcard SSL sertifikaları alın.

Wildcard SSL sertifikası, sınırsız sayıda alt etki alanını korur, ancak yalnızca bir sonraki etki alanı düzeyi için. *.domain.tld için sipariş verilirse, bu, SSL'nin domain.tld'yi (temel alan) ve herhangi bir.domain.tld, mail.domain.tld vb. gibi tüm alt alanlarını (sonraki düzey) koruyacağı anlamına gelir, ancak *.*.domain.tld DEĞİL. Temel olarak, EV Wildcards ile aynı şekilde çift joker sertifikalar mevcut değildir.

Çoğu modern yazılım UCC (Birleşik İletişim SSL sertifikaları) gibi onlarla çalışabileceğinden, posta ve değişim sunucuları için Wildcard SSL kullanmak da mümkündür.

Ayrıca, Çoklu Alan Adı Wildcard sertifikaları adı verilen yeni bir Wildcard sertifika türü de vardır. 250'ye kadar farklı joker alan adını koruyabilirler, bu da 250 alan adı altında sınırsız alt alan anlamına gelir. Wildcard sertifikalarımızın çoğu sınırsız sunucu lisansıyla birlikte gelir, böylece farklı sunucularınıza ve IP adreslerinize farklı alt alan varyasyonları yükleyebilirsiniz.