Manuel Kontrol İçin Durdurulmuş SSL

  • Sectigo ve DigiCert sertifika yetkilisi yöneticileri, bir sipariş manuel inceleme/kontrol için işaretlenmişse tüm siparişleri manuel olarak incelemeyi gerektirir. Siparişleri incelemek genellikle 1-2 iş günü sürer. Web siteniz aktif değil ise SSL'yi reddedebileceklerinden, manuel kontrol yaparken web sitenizin çevrimiçi olduğundan ve çalıştığından emin olun. Bir siparişin manuel kontrol için "dondurulmasının" birçok nedeni vardır.

Manuel veya Marka doğrulaması için takılmanın en yaygın nedenleri

  • Bazı ülkeler manuel olarak incelenebilir, örneğin Güney Kore, Kuzey Kore, Sudan, Afganistan, İran, Irak;
  • Kısıtlı ülke. Sipariş Afganistan (AF), Fildişi Sahili (CI), Küba (CU), Eritre (ER), Gine (GN), Irak (IQ), İran (IR), Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ( KP), Liberya (LR), Myanmar (MM), Ruanda (RW), Sudan (SD), Sierra Leone (SL), Güney Sudan (SS), Suriye Arap Cumhuriyeti (SY), Zimbabve (ZW).
  • Alan adı, örneğin facebook-app.com, sony-shop.net, dellshop.com gibi ünlü Marka adını içerir;
  • Alan adı benzer bir marka adına sahiptir, örneğin, alan adınız "sibmama.com"dur, ancak doğrulama sistemi bunu "sIBMama" olarak okuyabilir ve "IBM" markasını işaretleyebilir. Yöneticiler bu tür durumları manuel olarak kontrol eder;
  • Alan adının "durdurma sözcükleri" vardır, örneğin, "ödeme, çevrimiçi, güvenli, rezervasyon, alışveriş, banka, havale, para, e-ödeme, ödeme, koruma, şiddet, teröristler ve diğerleri", bu durumda manuel doğrulama yapılabilir.
  • Alan adı kara listeye alınmış VEYA kötü bir üne sahip;

Süreci hızlandırmak için ne yapabilirim?

Sectigo ve DigiCert yöneticileriyle doğrudan canlı sohbet yoluyla iletişime geçmeyi deneyebilir ve durumu siparişinizle görüşmeyi deneyebilirsiniz.