SSL Nasıl Yenilenir

 • Yenileme süreci, Yeni Sipariş vermekle hemen hemen aynıdır. Yeni veya orijinal CSR kodu göndermeniz, doğrulama sürecini geçmeniz ve yeni dosyaları sunucuya yeniden yüklemeniz gerekecektir.

  SSL'nizin sona ermesinden 30 gün önce yenilemeye başlayabilirsiniz. Lütfen OV/EV doğrulamasının daha uzun sürdüğünü ve en az 15 günlük son kullanma tarihinden önce yenilemenizi öneririz.

SSL Sertifikasını Yenilemek İçin

 1. Yönetim Platformuna giriş yapın:
 2. "Ürünler" bölümüne gidin
 3. Ürünü seçin ve "sipariş" düğmesine tıklayın
 4. Ürün dönemini ve özelliklerini seçin
 5. Ödeme sürecini işleme
 6. SSL sertifikaları bölümüne gidin ve Sertifika Oluştur düğmesini tıklayın
 7. CSR kodunu göndereceğiniz zaman, seçenekler menüsünden YENİLE'yi seçin ve yeni SSL'niz eskisine bağlanacaktır. Önceki SSL'den kalan tüm günler yenisine eklenecektir. 30 gün, eklenebilecek maksimum gün sayısıdır

Kod İmzalama veya PAC(S/MIME) SSL Yenileme

Her iki üründe de yenileme prosedürü yoktur, yeni sipariş vermeniz ve süreci yeniden başlatmanız gerekir. Bu bizim kuralımız değil, CA'lar.

 • GeoTrust, Thawte ve DigiCert tarafından OV/EV sertifikalarının "Ultra" yenilenmesi?

  Evet! DigiCert'in yeni yenileme teknolojisinin, OV/EV sertifikalarının çoğunun 5 (beş) saniyeden daha kısa sürede yenilenmesine olanak tanıdığını söylemekten memnuniyet duyuyoruz. Geri arama yok, alan doğrulama yok, belge yok. Yenileme siparişi orijinaliyle tamamen aynı olmalıdır. Bu, yenilemeler sırasında ağrıyı gidermek için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır.

 • Başka bir yerden satın aldığım SSL'yi sizinle yenileyebilir miyim?

  Evet yapabilirsin! Başka bir sağlayıcıdan satın alınan bir SSL sertifikasının yenilenmesine izin veriyoruz. Yenileme sürecini, 30 günlük SSL sona erme süresinden daha erken olmayacak şekilde başlatabilirsiniz. Herhangi bir Sectigo veya GoGetSSL sertifikası için orijinal sertifikadan kalan tüm günleri ekleyeceğiz. Ancak GeoTrust, RapidSSL, Thawte ve DigiCert markalarının yenilenmesi sırasında kalan günleri kaybedebilirsiniz, ancak bunu başka bir sağlayıcıdan geçiş sırasında ekstra bir indirimle telafi edebiliriz.

 • 30 günlük son kullanma tarihinden ÖNCE yenilersem kalan günleri kaybeder miyim?

  Evet kaybedersin! Yenileme sürecini sona erme tarihinden en geç 30 gün önce başlatmanız gerekir ve bu genel bir kuraldır.